Ruhi Çenet

uzun yıllardır Youtube için kaliteli içerik üreten ve marjinal videolarıyla dikkat çeken bir kişi. Onun kanalında kesinlikle ilginizi çeken bir video bulabileceksiniz. Öğretici ve eğlenceli belgesel türünde bağımsız bir belgesel yapımcısıdır kendisi.

Güncel abonesi: +8.5m

Not: Şu anda kanalı hacklenmiş durumdadır ama en yakın zamanda kanalına yeniden sahip olmasını umut ediyoruz.

Barış Özcan

Barış Özcan, YouTube’da içerik üretmeye başlamadan önce avukatlık mesleği ile ilgileniyordu. Youtube kanalında ise genel anlamda Teklonoji ve Bilim üzerine hikaye anlatıcılığı yapmaktadır. Güncel olayları, sanat, psikoloji gibi konularıda ele alır. Barış Özcan’ın da kanalında kendinize çok fazla şey katacağınız aşikar.

Güncel abonesi: +6.5m

Evrim Ağacı

Çağrı Mert Bakırcı tarafından kurulan bir Bilim topluluğu kanalıdır. Fizik, kimya, biyoloji ve kozmoloji üzerinde yoğunluklu içerik üreten Evrim Ağacı kanalı son dönemlerde popülaritesini artmış ve televizyon kanallarına davet almıştır. Gizli kalan bilgiler üzerinde ilerleyen Çağrı, Odtü mezunudur. 2010 yılında Evrim Ağacı adlı topluluğun’da kurucusudur. Bu kanal bilim, matematik sevenlere adeta bir ansiklopedi’dir.

Güncel abonesi: +3.5

Beyhan Budak

Beyhan Budak bir psikolog’dur. Meslek içerisinde 10 yılı aşkın süredir insanlara eğitim vermektedir. Psikolojiye ve buna dayalı hayata dair içerikler üretmektedir. İlişkiler, arkadaşlıklar, aile, okul, yaş ve cinsiyet üzerinden geniş yelpazeli konuları ele alır ve sizi içine sürükler adeta. Kendim videolarını izlerken veya spotify’da postcastlerini dinlerken kendimi rahatlamış hissederim. İnsan ilişkilerinizi güçlendirecek bir kanaldır da. İnsan ne kadar kendini tanırsa o kadar ilişkileri kuvvetli olur diye düşünürüm bendeniz de. Bu kanalı takip etmeyi unutmayın.

Güncel abonesi: +2.3m

Fatih Altaylı

Fatih Altaylı, Türkiye’nin en bilinen ve güvenilir gazetecilerinden biridir. Uzun yıllar boyunca Habertürk’de çalışmış, moderatürlük’den yöneticiliğe kanal dünyasının tüm merdivenlerini görmüş Galatasaray lisesi kökenli bir gazetecidir. Türk insanının güvenini kazanmış ve kültür yelpazesi, network aracılığıyla insanlara farklı konuklar bu sayede farklı konular sunmuş başarılı bir gazetecidir. En son ki görev alanında sonra kendini Youtube yöneltmiş ve daha tam 1 yıl bile olmadan neredeyse 1 milyon aboneye yaklaşmıştır. Haftanın 7 günü video içeriği üreten Altaylı gerçekten Türkiye’de yaşıyorsanız gündemi dinlemek için en doğru yer. Hem gündem hem de hayata dair bilgilendirici, sohbetvari, eğlendirici sunumuyla bu kanaldan vazgeçemeyeceğinize inanıyorum.

Güncel abonesi: +960k

BaBaLa Tv

Oğuzhan Uğur’un biz gençlere son zamanlarda yansıttığı en güzel kanal. Kendisi bu kanalı internet televizyonu olarak adlandırıyor. Biz onu Pinç adlı programıyla tanıdık ama şimdilerde ihtiyacımız olan kanalı kesinlikle BaBaLa Tv. Çünkü uzun süredir televizyon ekranlarında gençler ile siyasetçilerin daha doğrusu gerçeklerin buluşmadığı apaçık. Oğuzhan ise bunu başaran nadir kişiliklerden. Benim yaş grubum ve benden büyükler hatırlar ki Abbas Güçlü ile Genç Bakış vardı Kanal D ekranlarında. İşte Oğuzhan Uğur bunu yeniden hayata döndürdü. Bununla kalmadı farklı alanlarda da asla bilgi sahibi olamayıp, gerçek nedir göremediğimiz konuların sahiplerini, baş yöneticileride ağırlayarak ve onlara en zor soruları gençler tarafından sordurarak ekran arkasında ki çocukları, gençleri, yetişkinleri kendi kanalına internetin televizyonuna çekmeyi başardı. Başarısı kutsanacak bir kişi. Birçok ilgi alanıda mevcut. BaBaLa’yı es geçmeyin.

Güncel abonesi: +4.7m

KAFA TV

Kurucusu, Candaş Tolga Işık ve Gökhan Dağıstanlı olan bu kanalında içerikleri oldukça keyif verici. Kendinizi cuma akşamından, pazar akşamına kadar hem eğlendirebilir hem de farklı görüşler ve sanatkar, bilim insanları ve öğretici kişiliklerin tavsiyeleri üzerinde kendinizi yeşillendirebilirsiniz. İlber Ortaylı, Celal Şengör gibi önemli isimleri sık sık ağırlayan Candaş Tolga, geri vites gibi eğlenceli bir panel’de de İsmail Saymaz, Can Yılmaz gibi önemli insanlarla birebir kendi yaptığı program ile sanki evinizin içine taşıyor gibi hissettiriyor.

Listeye daha sonrasında kanallar ekleyeceğim bunlar Sapiens, Emre Durmuş, Burda Olan Burda Kalır, Atik Ailesi, Konuşanlar gibi önemli programlar ve benzerleri olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir