Merhabalar, bu liste de benim izlerken keyif aldığım, etkilendiğim, ders çıkardığım ve uluslararasında başarılı olmuş filmleri listeledim. Film listesi’nin sıralamasında herhangi bir ölçü yoktur hepsinin ben de bıraktığı izi ve numarası farklıdır. Filmlerin kapaklarından daha çok içeriğinde bulunan anlardan görseller koymak istedim. Bu listeden seçeceğiniz filmler umarım sizlere de bir şeyler dokundurur veya dokundurmuştur. Film listesini zamanla daha çok büyüteceğim şimdilik sizlere iyi seyirler diliyorum.

The Pianist (Piyanist)

Cast Away (Yeni Hayat)

The Kite Runner (Uçurtma Avcısı)

3 İdiost (3 Aptal)

Life is Beautiful (Hayat Güzeldir)

Forrest Gump

The Pursuit of Happyness (Umudunu Kaybetme)

The Shawshank Redemption (Esaretin Bedeli)

The Green Mile (Yeşil Yol)

Into the Wild (Yabana Doğru)

The Godfather1*2 (Baba)

The Curious Case of Benjamin Button (Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi)

Le Herisson The Hedgehog (Yaşamaya Değer)

Brothers (Kardeşler)

Lion

Hachiko: A Dog’s Story ( Bir Köpeğin Hikayesi )

The Matrix

İçinde yaşadığımızı sandığımız bu dünya tamamiyle aldatıcıdır. Teknoloji her gün gelişmekte ve bunun muhtaçlığın içinde kendimize aldığımız her yenilikte zararında kabullendiğimizi yansıttığını bizlere sunan aksiyon ve bilim kurgu dalında bir film.

Bol ödüllü serisi olan bir film aynı zamanda.

4 Oscar Ödülü barındırıyor.

Toplamda 4 seriden oluşuyor. 5. serinin çıkıp çıkmaması merak konusu.

Film Süresi: 2 Saat 16 Dakika

Yapım Yılı: 1999

Dead Poets Society (Ölü Ozanlar Derneği)

Babam ve Oğlum

The Notebook (Not Defteri)

V for Vendetta

Captain Fantastic (Kaptan Fantastik)

Joker

One Flew Over the Cuckoo’s Nest (Guguk Kuşu)

The Wolf of Wall Street (Para Avcısı)

Titanic (Titanik)

The Pristige (Prestij)

Interstellar (Yıldızlararası)

Fight Clup (Dövüş Kulübü)

Green Book (Yeşil Rehber)

The Boy Who Harnessed The Wind (Rüzgarı Dizginleyen Çocuk)

Taare Zameen Par (Yerdeki Yıldızlar-Her Çocuk Özeldir)

The Terminal

12 Years a Slave (12 Yıllık Esaret)

The Platform

Life of Pi ( Pi’nin Yaşamı)

Jungle (Orman)

The Bucket List (Şimdi ya da Asla)

Burnt (Çok Pişmiş)

Nocturnal Animals (Gece Hayvanları)

P.K Peekay

The Motorcycle Diaries (Motosiklet Günlüğü)

Spring, Summer, Fall, Winter… and Spring (İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış… ve İlkbahar)

Konusu: Film mevsimlerin isimlerinden oluşan 5 bölümden oluşur. Filmde mevsimler arasında 10-20 yıllık süreler geçirilerek çırak budist keşişin hayatı anlatılır. Filmde küçük keşişe verilen Budizm öğretisi üzerinden hayat dersleri verilirken, her bölümde çeşitli Budizm imge ve simgeleri kullanılır. Filmde çok az diyalog vardır.
Film süresi: 1 saat 45 dakika
Yapım yılı: 2003

Coach Carter (Koç Carter)

Lise basketbol koçu olan Carter, disiplini, mücadeleyi, sıkı çalışmayı ve sonuç almayı disipsizliğin içerisinden gelen liseli free takılan öğrencilere öğretiyor. Biraz mücadeleyle geçen bu süreç, zamanının akışında oldukça ilham ve motivasyon verici oluyor.
Koç Carter’ın hikayesi izlenmeye değer.

Film süresi: 2 saat 16 dakika

The Vow (Aşk Yemini)

Yeni evli ve birbirine mükemmel derecede aşık bir çift olan Paige ve Leo bir gece arabada evlerine dönerlerken, bir trafik kazası geçirirler.Zira Paige, ağır bir hafıza kaybına uğramıştır ve kazadan önceki hayatına dair çok az şey hatırlamaktadır. Leo şimdi her şeye yeniden başlayarak Paige’in sevgisini yeniden kazanmaya, bütün hatıralarını beraber yaşadıkları anları geri getirmeye çalışacaktır.
Benim için özel ve çok sevdiğim aşk filmidir.
Film süresi 1 saat 44 dakika

Another Round ( Körkütük)

Tekdüze hayatlarından sıkılan dört lise öğretmeni, kandaki alkol oranını hep aynı seviyede tutmanın hayatlarını iyileştireceğine dair bir teoriyi test etmeye karar verir. Filmin konusunun devamı sizlere ait olsun..
Film süresi: 1 saat 57 dakika

The Swimmers (Yüzücüler)

Suriye savaşından Rio olimpiyatlarına uzanan gerçek bir yaşam öyküsü. Başrol’de iki kız kardeş ve arkada cesaretli bir aile. Bir hayal gerçekleştirmek istediğinizde ilham kaynağınız olabilecek bir film.

Film süresi: 2 saat 14 dakika

El Camino ( Breaking Bad Filmi)

Jesse Pinkman

Kaçırılan bir adamın (Jesse) özgürlük arayışını konu ediyor. Tutsaklıktan kurtulan adam, kendisi için yeni bir hayat kurmaya çalışırken, kaçmaya çalıştığı geçmişi ile yüzleşmek zorunda kalır. Breaking Bad Filminin devamıdır.

Film Süresi: 2 saat 2 dakika

The Banshees of Inisherin

Film, 1920’li yılların İrlanda’sında, küçük bir sahil kasabası olan Inisherin’de yaşayan Colm ve Padraic’in hikayesine dayanıyor. İkili yıllardır en yakın arkadaşlardır. Ancak Colm, Padraic ile olan arkadaşlığını bir anda bitirmeye karar verir. Padraic için kabul edilmesi zor bir gerçeklik filmin devamlılığını sağlıyor.

Senaryo günümüz sorunlarını da değerlendiren sosyal konudur. Film çekiminin yapıldığı İrlanda ise görsel sunumda izlenmesi keyif veren bir ülkedir. İyi seyirler

Film Süresi:  1 saat 54 dakika

9 DALDA OSCAR ADAYI OLAN

“The Banshees of Inisherin”

ÖDÜL ALAMADI

In Her Hands (Değişim Onun Elinde)

Amerika Birleşik Devletleri’nin askeri kuvvetlerini Afganistan’dan çekmesiyle beraber terör örgütü “Taliban” yeniden şehri kuşatmaya başlar. Afganistan’ın en genç ve tek kadın belediye başkanı ise halkının mücadelesi için direnir ve oldukça zor bir süreçten geçer. Özgürlük bir haktır ve sadece savaşarak alınır düşüncesini benimser. Gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır.

Film Yapım Yılı: 2022

Film Süresi: 1 saat 33 Dakika

GANDHI

Gandhi, 20. yüzyılın ilk yarısında İngiliz sömürgesi altında olan Hindistan’ın bağımsızlık mücadelesinde başrol olan ruhani lideri konu ele alıyor. Gandhi, Hindistan’ın İngilizler’e karşı tam bağımsızlığı ve egemenliği için mücadele vermiş ve tüm dünyada şiddet karşıtı bir lider olarak tarihe geçmiştir. Kurucusu olduğu felsefi görüş Satyagraha, yalnızca doğruyla (satya) yetinmeye ve kötülüğe salt kendi gücüyle ve bir sevgi anlayışıyla direnmeye dayanan tutumu belirten sanskritçe bir kavramdır. Tam adıyla Mohandas Karamçand Gandi’nin hayatını konu alan bu film gerçek hayattan uyarlanmıştır.

Film Yapım Yılı: 1982

Film Süresi: 3 Saat 8 Dakika

“Dünyada görmek istediğiniz değişikliğin kendisi siz olun.”

TOSKANA

Danimarkalı bir aşçı, babasından kalan mirası satmak için İtalya’ya, Floransa şehrinin küçük bir kasabası olan Toskana’ya gider. Burada geçmişini anımsayan ünlü aşçı çocukluğunun izini yeniden sürdürür. Romantik & Komedi tadında olan bu film bir bahar filmi. Keyifli seyirler.

Film Yapım Yılı: 2022

Film Süresi: 1 saat 30 Dakika

“HERKES KADAR SIRA DIŞI”

Leyla’nın Kardeşleri

Film, uluslararası ekonomik yaptırımların içinde bulunan İran’ın, zorlu yaşama tutunmaya çalışan ailesini konu alır. Başrol oyuncusu Leyla, fakirlik içinde olan ailesine, anne, baba ve dört kardeşine bakmakla yükümlüdür. Bir kadın olarak değeri ise hiçbir zaman görülmemiştir. Bu maneviyatı düşük koşulların içindeyken bile kardeşlerinin hayatına yönelik yaptığı plan işler ve her şey burada başlar. Duygusu yüksek bir aile filmidir. Çıkarılması gereken dersler de mevcuttur. İyi seyirler.

Film Süresi: 2 Saat 45 Dakika

Film Gösterimi: Mubi

Yapım Yılı: 2022

ÇATLAK

Filmin konusu tanınan, bizlere yabancı gelmeyen bir hikaye. Kalabalık bir Türk Ailesi’nin bacanağı, eniştesi, baldızı, torunuyla birbirlerinin hatalarını ortaya çıkarması üzerine yazılmış. Fikret Reyhan hem yazmış hem de filmin yönetimini üstlenmiş.

Fatih, evin İngiltere’de çalışan büyük oğlanı. Ailesine yardım etmek için İngiltere’de onun gibi çalışan arkadaşından aldığı borç paranın bir müddet sonra ailenin kapılarını çalmasıyla başlıyor. Para aile içinde kullanılmış ve üzerinden para kazanılmaya devam ediyor halde lâkin kimse borca yanaşmıyor. Fatih ve ailesinin yaşadığı diyaloglar çok güzel işlenmiş. Duygu dolu bir film. Yazanın da oynayanın da eline sağlık.

Yapım Yılı: 2020

Film Süresi: 1 Saat 12 Dakika

GREV

Grev Filmi, 1910 yılında Osmanlı İmparatorluğu’nda, Bursa’da ipek işçiliği yapan kadın işçilerin, Ermeni, Rum ve Osmanlı kadınlarının, kötü çalışma koşullarına karşı birlikte gösterdikleri direnişini, öyküleyerek bizlere anlatıyor.

Öyküleme kısmını La casa de Papel’in başarılı kadın oyuncusu Raquel Murillo (Lizbon) yapıyor.

MUBİ’DEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Yapım Yılı: 2021

Film Süresi: 1 Saat 59 dakika

HUNGER ( AÇLIK )

Hunger, gerçek hikayeye dayanmıyor lâkin çok orijinal senaryo. Kongdej Jaturanrasamee’nin eseri. Tayland mutfağını işleyen bu eser ailesinin işlettiği bir nuudle dükkanında keşfedilen genç aşçı kızı ve onun narsist ustasının çatışmasını ele alıyor. Filmi orijinal diliyle “tayca” izlerseniz daha uygun olacaktır. Mutfak ve aşçılık üzerine anlatılan filmleri çok severim ama bu şimdiye kadar izlediğim en iyi mutfak filmi oldu.

Film Süresi: 2 Saat 10 Dakika

Yapım Yılı: 2023

Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

Netflix’de Filmlerde Top 10’da 2 Numara.

KURAK GÜNLER

Yanıklar kasabasına atanan genç bir savcının hem atandığı bölgenin belediye başkanı hem de küçük bir kasaba olmasından dolayı halk ile yaşadığı diyalogu dile getiriyor. Alışkanlıkların kazanılması ve insanın çok ücra köylerde hangi olaylarla ilgilendiğini görmek savcı için bir zaman gerektiriyor. Köylünün yaşadığı bir su sorunu var ve savcı burada biraz gömleğini sıvazlamak zorunda. Bilinir ki gömlek sıvazlanmadan hiçbir işe başlanmaz. Heyecan ve gerilim film de yüksek, ödüllü bir film. İyi seyirler.

Film Süresi: 2 saat 9 dakika

Yapım Yılı: 2022

Muti ve Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

SON VAGON

Film, Meksika’nın kırsal bir yerleşim bölgesinde “tren vagonu” içinde ders işleyen yerli halkın çocuklarını hayat, okul bilgisini birlikte anlatan tecrübeli öğretmenini konu alarak anlatıma başlıyor. Halkın gündelik yaşamını devam ettirebilmesi için gerekli üretim sahası, o bölgeye ulaştırılmaya çalışan ağ sistemi. Zengin bir iş insanı ve altında emir ile bekleyen, hak ve adalet arayamayan, çalışan alt tabaka. Yetişinkilerin arasında kalan öğrencileri gördüğünüz an filmin çokta uzak bir coğrafyayı anımsatmadığını anlamanız oldukça kolaylaşıyor. Film bir öğretici ve aynı zamanda duyguyu,siniri, masumiyeti de yanında hissettiriyor. Üçlü bir konu anlatımına sahip film benim için tatmin ediciydi. Sizlere de öyle olmasını diliyorum. Keyifli seyirler.

Film süresi: 1 saat 35 dakika

Yapım yılı: 2023

Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

BARIŞ AKARSU MERHABA

Türkiye’nin önemli müzik yarışması “Akademi Türkiye” ile sesini duyuran şarkıları ve oyunculuğu ile 28 yaşında Türkiye’nin kalbini kazanan Barış Akarsu’nun acı son ile biten hayatını anlatan film. 2007 Yılında geçirdiği trafik kazasıyla aramızdan ayrıldı ve yıllar sonra hayatını anlatan filmle Barış’ı yeniden andık. Burada açık söylemem gerekirse film beklediğim kalitenin çok altında kaldı ama yinede bitmeyen sevgim ve hüznüm ile filmin sonunu getirdim. İzlenmesi gerekli mi burada tercihi sizlere bırakıyorum. Yinede onu anmak oldukça güzeldi. İyi ki tanıdık seni Barış Akarsu.

Film süresi: 1 saat 55 dakika

Yapım yılı: 2022

Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

ONCA YOKSULLUK VARKEN

Film, “Onca Yoksulluk Üzerine” adlı ödüllü kitaptan uyarlanmıştır. Başrolünde yaşlı, eski hayat kadını, şimdilerde çocuk bakımevi işleten kadın ile ailesini kaybetmiş, küçük yaşta hayat zorluğunun öfkesini üstüne almak mecburiyetinde kalmış ‘momo’nun hikayesini anlatıyor. Dramatik bir romandan uyarlanan bu filmde duygunun yoğun olması beklenti içindeyken, ekstra tüylerinize dokunan, empatiyle gelen anlar var bunlardan birisi ara ara öfke hissi kaplamasını hissetmek filmi içinde yaşatıyor ve bir diğeri bu kadar acı hikayede bile bir anda sizi güldürebilecek birkaç repliğin dramın içine sığdırılmış ve hiç sırıtmış olmaması insana hayatın en acı halinde bile birazcık neşe vardır dedirtiyor. Her şey umut ve her şey sevgi ile yol alır. Bu filmden oldukça ders çıkaracağınız düşünüyorum ve izleyenlere keyifli seyirler diliyorum.

Film Süresi: 1 saat 35 dakika

Yapım Yılı: 2020

Film Netflix orijinal yapımıdır.

Sadece Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

UZAK

Film, İstanbul’da bir kış vakti çekilmiştir. Memleketin’den gemide çalışmak için gelen Yusuf, akrabası, fotoğraf ustası Mahmut’un yanına kısa süreliğine yerleşir. Mahmut kendi hayat düzeninde yaşadığı sorunlar dahilinde Yusuf’a bir zamana kadar katlanabilir. Yusuf ise gemiye çıkmak için tamamen hazır değildir ve süreç uzamaktadır. Ev içinde yaşanan diyalogların, sözlü hallerin yerini bakışmaların aldığı sahneler, Nuri Bilge Ceylan’ın izleyeciye konuyu en iyi yansıtma perspektifidir ve “Uzak” ödülü fikrimce buradan almıştır. NBC filmleri benim için özeldir. Sizlere de yansıttığı eminim özel duygular vardır veya yeni izleyecilere olacaktır. Keyifli seyirler diliyorum.

Yapım Yılı: 2002

Film Süresi: 1 saat 50 Dakika

Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan

NBC’nın En Ödüllü Filmi “Uzak” olmuştur.

 • Cannes Büyük Ödülü
 • En İyi Erkek Oyuncu Ödülü
 • En İyi Senaryo Ödülü
 • En İyi Yönetmen Ödülü almıştır.

MAYIS SIKINTISI

Film, Çanakkale’nin Yenice kasabasında ki köylü bir aileyi konu alır. Büyük oğlan Muzaffer film işi yapıyor. Ailesinin yanına geldiği zaman ailesinden destek istiyor ve anne, babasını filmde oynatmak için ikna ve hazırlık çabalarına başlıyor. Bu sırada babası baktığı çiftliği lakalı devletle problem yaşamaktadır. Hem drama hem içinde komedi barındıran bu yapıt gerçekten NBC’nın ilk ve özel yapımlarından birtanesidir. Keyifli seyirler.

Film Süresi: 2 saat 10 Dakika

Yapım Yılı: 1999

Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan

BALIKÇININ GÜNLÜĞÜ ( THE FISHERMAN’S DIARY )

Film, Orta Afrika’nın Kamerun Cumhuriyeti’nde çekilmiştir. Balıkçı eğitim karşıtı bir baba ile geleceğin yıldızı olmaya aday kızını ve kızının okul öğretmenini konu alıyor. Özellikle kadınların değil, özellikle erkeklerin izlemesi gereken film oldukça etkileyici ve gerçekcidir. Yoksulluğun içinde eğitim denize düşen yakamoz gibidir. Başarı önce bir aileyi sonra bir milleti ve en son tüm dünyayı aydınlatır. İyi seyirler.

Film Süresi: 2 saat 23 dakika

Yapım Yılı: 2020

Yönetmen: Enah Johnscott

Ödüllü bir filmdir.

 • Afrika Film Akademisi En İyi Senaryo
 • Afrika Film Akademisi En İyi Genç Erkek Oyuncu Ödülü almıştır.

Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

500 Days of Summer ( Aşkın 500 Günü )

Bu bir aşk hikayesi değildir. Bu film Amerika’da konu alan, Londra’da anıları olan iki gencin rastlantı sonrasında birlikteliğini ele alır. “Her şey bir rastlantı olmak zorunda mı” filmin içinde ki en güzel sorudur. Ya da yaşam çok olağan mı yaşanmalıdır. Birkaç dakika sorusuna cevap veren, on beş dakikalık bir gecikmeyle hayatı değişen, iki arkadaşın hikayesi de denebilir. Baştan sona izlenirken geri sarılan bir film aynı zamanda. Biraz duygusal biraz nostaljik. Keyifli ve izlenmesi gereken bir yapıt. Keyifli seyirler.

Yapım Yılı: 2009

Film Süresi: 1 saat 35 dakika

Üç Maymun

İstanbul’un eşsiz manzarasına bakan eski bir evin içinde geçen, saklanan gerçeklerin, üstü örtülen yalanların bir aileyi nasıl yok ettiğini anlatan, nbc’nin eseri olduğunu girişiyle tanımlayan, bitişiyle yaşatan bir yapım. Görmek, konuşmak, duymak ve bunları maymunlaştırmak hakikate sığmayan davranış. Gerçekler bir gün ortaya çıkmak için yola çıktığında biriken yalanlar dağ oluyor. Hayatta ki hatalar en çok aileyi etkiliyor. İşte bu yapımda bir dağın oluşması ve yok oluşunu anlatıyor en azından manevi anlamda bir yokoluş. İzlenmesi dramatik bir yapım. Keyifli seyirler.

Yapım Yılı: 2008

Film Süresi: 2008

Nuri Bilge Ceylan filmidir..

The Hunt ( Onur Savaşı )

Başrolünde Mads Mikkelsen’in rol aldığı The Hunt, anaokulunda öğretmenlik yapan bir adamın küçük bir kız tarafından ortaya atılmış bir nedenden haksız yere cinsel istismarla suçlanıp toplumdan, yaşadığı yerden dışlanmasını ele alıyor. Hem haksız yere hem de bu adamın en yakın arkadaşının kızı olması filmi daha dramatik bir noktaya taşıyor. Efsane oyunculuk çıkaran Mads’in gözyaşlarımıza talip olduğu pek açık. İyi seyirler.

Yapım Yılı: 2012

Film Süresi: 1 saat 55 dakika

The Station Agent (Hayatın İçinden)

Dram-Komedi türü olan bu filmin başrolünü Peter Dinklade,Patricia Clarkson, Bobby Cannavale paylaşmaktadır. Konusu yalnız ve kısa boylu bir adamın toplum tarafından nasıl karşılandığını, o kişinin, insanların hangi davranışına karşı cevap yönelttiği, sevginin ve saygının olduğu noktada yalnızlığın kalabalık çevrelere dönüşebilen bir durum olduğunu aktarmaktadır. İnsan, saygı çerçevesinde toplumla bir yaşamaya ve saygısızlık çerçevesinde yanlız yaşamaya tercih sunabilir. Etkili ve mesajlı bir filmdir.

28 Ödül almış bir filmdir.

Yapım Yılı: 2003

Film Süresi: 1 saat 30 dakika

The Bookshop (Sahaf)

İngiltere’nin sakin ve küçük bir sahil kasabasında geçen film, bir kadının eski ve tarihi bir evi sahaf dükkanına dönüştürmesini ele alıyor. Yaşadığı mücadele ve insan diyalogları günümüzde de karşılaştığımız ve yorgun hissettiğimiz anları hatırlatıyor. Bir işi yapmaya kalktığımızda ortada hiç var olmayan insanların sonradan ortaya çıkışı ve o iş üzerinde ki ahkamı, o işe bakış açısını, hatta rakip oluş nedenini bize güzel bir perspektiften gösteriyor. Keyifli seyirler.

Film Süresi: 1 saat 53 dakika

Yapım Yılı: 2017

Tür: Dram

İKLİMLER

NBC’nın ilk özel yapıtlarından biri. Bu sefer hem yazıyor hem yönetiyor hem de oynuyor. Duyguların yoğunluğuna hapsolurken eserin sahibinin imzasını her an hissediyoruz. Mevsimler değişiyor bir kadın ve adamın hikayesi bize bazen gerçeği bazen tecrübeyi bazen ders almayı bazen yaşanmışı gösteriyor. Keyifli seyirler.

Film Süresi: 1 saat 41 dakika

Yapım Yılı: 2006

Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan

Film 56. Cannes Film Festivali’nde FIBRESCI ödülü ile birçok festivalde ödül kazanmıştır. 

Le otto montagne (Sekiz Dağ)

Pietro ile Bruno’nun hikayesi.. Alp dağlarında geçen çocukluk, gençlik ve hayaller. Bu film iki arkadaşın beraberliğini ve yaşadıkları hayatlar üzerinde ki birbirlerine olan bağlarını, güçlülüğü hem de içinde yaşadıkları hüzünü bize tüm gerçeğiyle aktarıyor. Dağların olduğu filmler fazlaca beni içine çeken yapıtlardır. Bu filmde görsellik ve müzik de oldukça başarılıdır. Filmi bitirdikten sonra dostlarınıza tavsiye ederken size katkı sunacaktır. Şimdi iyi seyirler.

Film Süresi: 2 saat 27 dakika

Yapım Yılı: 2022

Film Türü: Dram

The Stoning of Soraya M.(Soraya’yı Taşlamak)

Bir Recm hikayesidir. İran’da 1986 yılında gerçekleşen gerçek bir hikayeyi anlatmaktadır. Kitaptan uyarlanmıştır.

Konu: Şah’ın devrilmesinden sonra mollarının hakimiyetine geçen İran’da kadın ve insan hakları zor duruma düşmüştür. İşlemediği bir suçtan dolayı, kendi kocası tarafından pusuya düşülerek, İdam (Recm) cezasına çarptırılan Sorara’nın hikayesini konu alan bir film. Ölmekten değil, taşlanmaktan korkan bir kadın Sorara, hikayesi tüyler ürperten, gözyaşları akıtan bir soruyu akıla getiriyor “Neden?”. Anlamak güç olsada ama bilmek önemlidir. Bütün dünyanın bunu öğrenmesi ve harekete geçmesi en büyük dileğimdir.

Film Süresi: 1 Saat 54 Dakika

Yapım Yılı: 2008

Türü: Dram

Sorara’yı Taşlamak, Fransız-İranlı gazeteci Freidoune Sahebjam’ın La Femme Lapidée adlı Bestseller seçilen eserinden uyarlanan ve filmi de dünya çabında ses getiren ödüllü bir yapıttır.

EVREN’İN NOTU:

Merhabalar sevgili okuyucularım, yaptığım liste içerisinden izleyeceğiniz veya izlediğini filmleri yorum olarak bırakabilirsiniz. Film hakkında iyi ve kötü yorumlarınızı bırakabilirsiniz. Mümkün oldukça evde kalabildiğimiz bu günlerde burada güzel bir sinema bir sohbeti başlatabilirsiniz. Sizi seviyorum, sağlıkla kalın.

6 thoughts on “İZLENMESİ GEREKEN +60 BAŞYAPIT FİLM

 1. The game
  Dunkirk
  Prestij
  The beautiful mind
  Zindan adası
  eternal sunshine of the spotless mind
  Parazit
  Tenet

 2. Güzel liste fakat “Kıyamet Günü” biraz sırıtmış bence. Sinematiği pek iyi değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir