Merhabalar seyahat severler, bu yılın en hit gördüğüm gezi rotasyonlarını sizinle keyifle paylaşıyorum. Uzun süren bir kış döneminin ardından artık mavi sulara, yemyeşil ormanlara açılma vakti gelmiştir. Buradan kendinize seçeceğiniz bir bölge Rotasız Evren’in garantisi altındadır. Bendeniz onlarca adım atmış, sularında yorulmadan, temizliği, berraklığı hissederek yüzmüş, ormanında korkmadan kaybolmuş, yemeklerinin kokusunu çekerek tatmış olduğum yerleri, huzurla ayrıldığım konumları sizlere işaretlemiş bulunuyorum ve bu garantiyi size hakikati yaşamış tecrübelerimle vermekteyim. Herkesi 2023 yaz rotasında yola çıkmadan tüm seyahat içeriklerimizden bilgi almaya bekliyorum. Seyahat severlere neşe, mutluluk,huzur dolu yolculuklar diliyorum.

Söğütköy, Marmaris, Muğla

Marmaris’in en güzel köylerinden birtanesidir. Yerleşim yeri olarak denize sıfır butik oteller bulunmaktadır. Turistlerin gözde konumda olacak bilinirliğe kavuşmamıştır Söğütköy. Yerlisi ve keşif yapanı daha çok ziyaret eder bu yüzden bilinen yerlere göre daha sakin bir tatil geçirilir.

İstanbul’a Uzaklığı: 745 km

Ankara’ya Uzaklığı:699 km

İzmir’e Uzaklığı: 309 km

Knidos, Datça, Muğla

Can Yücel’in memleketi sakin, mavi, huzurun adı Datça. Efsane bademli gazozu geldiğimiz de tatmadan ayrılmamamız gerekir. Palamutbükü gibi her yerde karşılaşamayacağımız masmavi koyları vardır.Knidos Antik Kent’i kentin en ucunda bulunan ve gün batımını izlemeniz gereken yerdir. Konumu, tarihi ve suyu müthiş derecede insanı içine çeker.

İstanbul’a Uzaklık: 847 km

Ankara’ya Uzaklık: 746 km

İzmir’e Uzaklık: 388 km

Kalem Adası, Dikili, İzmir

Dikili’nin Bademli Köyü’nden kısa tekne turlarıyla ulaşabileceğiniz harikulade bir adadır. Bilinirliği azdır ama bilindikten sonra vazgeçilmesi de oldukça zordur. Kalem Adası, keşfedilmeyi bekleyen en önemli yerlerden biridir.

İstanbul’a Uzaklık: 396 km

Ankara’ya Uzaklık: 674 km

İzmir’e Uzaklık: 125 km

Erikli, Keşan, Edirne

Son üç yılda oldukça popülaritesi artan plajlardan bitanesi Erikli’dir. Mavi bayraklı tertemiz plajı, İstanbul ve İzmir’e yakınlığı ile yeni kaçamak rotalarından bitanesi olmuştur. Erikli güzeldir.

İstanbul’a Uzaklık: 303 km

Ankara’ya Uzaklık: 718 km

İzmir’e Uzaklık: 462 km

Gizli Liman, Gökçeada, Çanakkale

Çanakkale’nin iki adası’da ayrı muhteşemdir ama Gökçeada’da yapılacak onlarca aktivite ve görülmesi gereken yer vardır. Türkiye’nin en büyük adası konumundadır. Keçi yemeği, muhallebisi, şarabı, gün batımı, gizli limanı, rüzgar sörfü ve daha niceleri buraya aittir. Gökçeada benim kalbimde özel bir yere sahiptir.

İstanbul’a Uzaklık: 375 km

Ankara’ya Uzaklık: 716 km

İzmir’e Uzaklık: 368 km

Assos, Kadırga Koyu, Ayvacık, Çanakkale

Yukarıda Kaz Dağları, Assos Antik Kenti aşağıda Kadırga Koyu bence Balıkesir ve Çanakkale bölgesinin en harikulade plajlarından biridir. Plaj bakımından en iyisi diyebilirim Ayvalık-Sarımsaklı ile beraber o kadar çok memnun kalmıştım. Akşamı diğer tatil yörelerine göre daha sakindir ama tam kafa dinlemelik bir tatil isteyen içinde anlam, nefes, tarih de olsun diyenlere ilk önerim burasıdır.

İstanbul’a Uzaklık: 396 km

Ankara’ya Uzaklık: 675 km

İzmir’e Uzaklık: 249 km

Badembükü, Karaburun, İzmir

Ulaşması oldukça zor Karaburun’un en sonunda olan ama ulaştığında insanın hayat ile bağlantısını kopardığını ve kendine yeni bir hayat açtığını kabul ettiği yerdir. Yolları aşırı güzeldir. Manzaraları fotoğraflamaktan teker döndürmeye zorlancağınız, gittiğinizde bir kamp ücreti bile ödemen konaklayabileceğiniz, ıssız bir ada adeta ama en güzeli tam hayallerinizde süslendiğiniz cinsten olması. Öyle güzel, öyle içten bir yer.

İstanbul’a Uzaklık: 575 km

Ankara’ya Uzaklık: 711 km

İzmir’e Uzaklık: 139 km

Erdek, Bandırma, Balıkesir

Ailelerin tatil bölgesinde çok fazla tercihe ettiği bir nokta Erdek. Balıkesir ve çevre illerin gözdesi. Uzun sahili, çok yakınında bulunan Marmara, Avşa adaları ile de ziyaretine ekstra turist katmakta.Akşamı ailecek dondurma yiyerek dolaşacağınız caddesiyle tam bir çekirdek aile tatili diyorum.

İstanbul’a Uzaklık: 238 km

Ankara’ya Uzaklık: 516 km

İzmir’e Uzaklık: 310 km

Kaputaj, Kekova, Kaş, Antalya

Antalya’nın en güzel lokasyonu Kaş ve Kalkan’dır. Buralarda geçireceğiniz anları yıllarca hatırlayacağınız hatta başka yerleri görmekten vazgeçerek yeniden burada olmak isteyeceğiniz manzaralar, kültürler, farklı koylar burada bulunuyor. Dövme dondurması oldukça meşhurdur, Kaş’dan tüm ülkeye ulaşmıştır. Kekova, Kaputaj, Kalkan Villaları isim olarak bilinen en popüler yerlerdir.

İstanbul’a Uzaklık: 801 km

Ankara’ya Uzaklık: 654 km

İzmir’e Uzaklık: 412 km

Yaylalar, Çamlıhemşin, Rize

Karadeniz’in yayla cenneti benim için Rize’nin Çamlıhemşin ilçesidir. Huser’den, Pokut’a, Gito’ya, Sal’a Avusor’a, Palovit’e, Zil Kale’ye, Ayder’e, Badara’ya inanılmaz güzel yayları vardır. Hepsi tek tek ziyaret edilmelidir. Bunun için Çamlıhemşin veya Rize merkezden kalkan turlara binebilirsiniz. Turlar 1-2-3-4 günlükdür. Biz 3 günlük tur yapmıştık ve hepsini dolaşmıştık. Ayrıca kendi arabamızla da yine turla gitmediğimiz diğer güzelliklere gitmiştik ve hem Rize’nin hem de Çamlıhemşin’in altını üstüne getirmiştik. İnanılmaz bir yaz tatiliydi. Deniz’den doğaya açılmak isteyenler için özel olarak koydum. İstek geldiği takdirde Doğa Yaz Tatili lokasyonlarını artırabilirim.

İstanbul’a Uzaklık: 1184 km

Ankara’ya Uzaklık: 879 km

İzmir’e Uzaklık: 1466 km

Ölüdeniz, Fethiye, Muğla

Türkiye’nin 1 numaralı tekne turu buradadır. Hem Ölüdeniz hem Fehtiye merkezden kalkan turlar sizi abartmıyorum belki birçok koyu övdük ama burada ki tur da en ama en iyilerini gezeceğinizin garantisini veriyorum. Ayrıca Babadağ gibi 3000 metrelik manzarası, Likya yolunun başlangıcı, kelebekler vadisi, kabak koyu gibi gençlerin popülaretisinde top 10’da olan Fethiye gerçekten ülkece tatil dediğimizde aklımıza gelen ilk lokasyonlardan biri. Ben burada dinamik hissediyorum.

İstanbul’a Uzaklık: 778 km

Ankara’ya Uzaklık: 620 km

İzmir’e Uzaklık: 342 km

Azmak Nehri, Akyaka, Muğla

Azmak Nehri ile 2017 yılında tanıştım ve o suyun soğukluğuna, insanı kapıp götürüşüne doyamadım. Martılara, kuğulara, leylekleri en güzel perspektif ile görmek istiyorsanız burası tam yeri. Rüzgar sörfünün Gökova’da atan kalbinin başıucunda inanılmaz bir nehir. Yarım saatlik tekne turlarıyla sazlıkların arasından süzülerek geçiyor ve ruhunuza şifa sağlıyorsunuz adeta. Burası benim tatil olarak bakmadığım, kendime tedavi olarak gördüğüm en özel yer. Çok seviyorum. Akşamında beyaz butik otellerinin restoranlarından gelen anason kokusunu, müziklerini almak antidepresan gibi adeta. Bayılıyorum.

İstanbul’a Uzaklık: 670 km

Ankara’ya Uzaklık: 624 km

İzmir’e Uzaklık: 234 km

TÜRKİYE HARİTASI

MUĞLA HARİTASI

ANTALYA HARİTASI

İZMİR HARİTASI

EDİRNE HARİTASI

BALIKESİR HARİTASI

RİZE HARİTASI

Rotasız Evren’in Notu:

Seyahat severler, 2023 ve daha nice yaz rotanız bizimle beraber olmaya devam etsin istiyoruz. Sizlere daha iyi hizmet sunmak için bize önerilerinizi ve isteklerinizi yazmanız en büyük dileğimiz. İyi tatiller diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir