Seyahatlere hazırlanmak oldukça önemli bir kavram. Doğru uygulamalar kullanarak gezileri daha kolay yönlendirebilmek, günümüz teknolojisinin bizlere sunduğu seçenekler ile daha da mümkün hale geliyor.

Ani ihtiyaçlar, anlık karar değişimlerinde eliniz kolunuz olacak cinsten uygulamalardan bazıları;

1- Google Maps

Seyahatler için oluşturulmuş, çevrimdışı kullanım özelliğine sahip birçok harita mevcut. Ama içlerinde en aşina olunan ve en basit oluşumlu Google Haritalar ile bir şehrin sokaklarını keşfetmek, gezilecek yerlere ulaşmak artık daha da kolay.

2- Airbnb

Sadece otel ya da hostel seçeneği olmadığını, daha düşük fiyatlara bir evi ya da evin odasını kiralayabilme seçeneğiniz olduğunu söyleyen uygulama. Konaklayanların yorumları ve puanlama kriterleri ile kafanızda bir izlenim oluşmasını sağlıyor. Böylelikle ani sürprizler yaşamaktan da kaçınmış oluyorsunuz.

3- Booking, Hostelworld

Bütçeye göre şekillenen konaklama seçeneklerinde en geniş listeyi sunan uygulamalar. Konaklamak istediğiniz şehirdeki tüm otel ve hosteller için çeşitli filtreler oluşturabilir ve daha önce konaklamış insanların yorumları ile düşüncelerinize yön verebilirsiniz.

4- Google Translate

Yabancı bir ülke, farklı bir dil zaman zaman ciddi bir probleme dönüşebiliyor. Ücretsiz ve çevrimdışı kullanım özelliğine sahip Google Translate ile bu sorun ortadan tamamen kalkıyor. Ayrıca dolaylı olarak zamandan da tasarruf sağlamış oluyor.

5- Skyscanner

Ucuz uçak bileti bulmak belkide en önemli sorun. Bununla ilgili soru işaretlerini ortadan kaldırmak için tüm uçak firmalarının aylık periyotları da dahil olmak üzere uçuş fiyatlarını gözler önüne seren bir uygulama. Tek tek filtrelemeler ile uğraşmadan sonuçları sunan Skyscanner, rotaların vazgeçilmez uygulamalarından.

6- Rail Planner

Ülke içi ya da ülkeler arası ulaşımlarda tren yolculuklarını sevenler için oluşturulmuş bir uygulama. Hangi trenin, hangi saatte, hangi durakta olacağını detaylı şekilde gösteriyor, üstelik çevrimdışı kullanım özelliğine sahip.

7- XE Currency

Para dönüşümleri ile ilgili sıkıntılara birebir çözüm olarak oluşturulmuş bir uygulama XE Currency. Havaalanlarında uygulanan kur farkları da dahil olmak üzere birçok veriyi kapsıyor. En güncel döviz kurlarını takip etmek için olmazsa olmazlardan.

8- AccuWeather

Gün içindeki planların seyrini tamamen değiştirebilecek bir parametre; hava. Dolayısıyla iyi bir hava durumu raporu seyahatlerde önemli bir rol oynuyor. 100’den fazla dil seçeneği de mevcut.

9- Rome2Rio

Şehirler ya da ülkeler arası farketmeksizin tüm karayolu, havayolu, deniz yolu ve demir yolu ulaşım seçeneklerini önünüze seren bir uygulama. En akıllıca seçeneği sizin yerinize Rome2Rio belirliyor.

10- Couchsurfing

Gitmiş olduğunuz şehir veya ülkelerde, yerel halk ile tanışmak ve konaklamayı daha eğlenceli bir hale getirmek istiyorsanız harika bir fırsat. Daha çok gezginlerin kullandığı bir uygulama olan Couchsurfing, ülkeler arası dostluk temelinin atılmasında öncü rol oynuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir