Dünya’yı kasıp kavuran covid-19  salgının içerisinde kilitli kalmış bizler için, aslında her zaman yaptığımız, bazen bir mutluluk, bazen bir hüzün tattığımız; yaşanmışlıklardan ders çıkarıp, kendimize yepyeni bir dünya hazırlamamızı sağlayan sinema dünyasından sizlere, seyahat yolculuklarıma etki etmiş birkaç film önereceğim. Keyifli Seyirler.

1.Into the Wild ( Özgürlük Yolu )

Benim yolculuğumun öncü film’i olan Into the Wild, 2007 yılında vizyona girmiş, Christopher McCandless’in hayatını konu alıyor. Üniversiteden sonra kendi gerçeklerine yürüyen Christopher’in hayatı sizi oldukça etkileyecektir.

Film Süresi: 2 saat 28 dakika

2. Captain Fantastic ( Kaptan Fantastik )

Modern Dünya’dan uzakta, tabiatın içinde de yaşamın sürdürülebileceği, bilgiye, ilime ulaşmak için bireyin sınırları içinde olmak zorunda kalmayacağını ders niteliğinde seyirciye yansıtan Kaptan Fantastik, ilk dakikasıyla beraber sizi kendine çekecektir.

Film Süresi: 1 saat 58 dakika

3. 127 Hours ( 127 Saat )

Vazgeçmemenin kazanımını, umudun kendinden doğduğunu anlatan 127 saat, Dağcı Aron Ralston’un başından geçen hayat dersini ele alıyor. 127 saat, ölümle yaşam arasında geçen her saniyenin önemi var diyor.

Film Süresi: 1 saat 34 dakika

4. Wild ( Yaban )

Kaçarken tutunduklarınız sizler için çok önemlidir. Bazen bir insandan kaçıp bir yola, bazen bir yoldan kaçıp insana tutunursunuz. Bir kadının tutunduğu zorlu macerayı ele alan Wild, geride bıraktıklarının bir adım ilerisinde farklı ruhlara doğru adım atıyor.

Film Süresi: 2 saat.

5. The Bucket List ( Şimdi Ya Da Asla )

Hayatınızın gerçekleştirdikleriniz kadarıyla sınırlı olduğunu unutmayın. 20 yıl sonra ki plan için bugünden her  şeyinizi vermek hayat içi çok doğru sonuçlar doğurmayacaktır. Bir gün bile kaybetmeden yaşamak bu yaşam için doğru tercihtir. Bilginin ve paranın kazanımı doğru yürümediği sürecin sonucunun ne olduğunu anlatan The Bucket List, başlamadan önce kalem ile kağıdı hazırlamanızı, bitiminden sonra listenizi tamamlamanızı ister.

Film Süresi: 1 saat 37 dakika

6. Kapp To Cape

En kuzey’den en güneye.. İki arkadaş hayata tecrübesiz bir şekil de sıfırdan başlıyor. Zorlu yolculuk, istenilen süre, birçok olumsuzluğa rağmen yol arkasına bakmayanlara hep kazandırıyor.

Film süresi: 1 saat 24 dakika

7. Biking Borders

Evlerinden çok uzaklarda ki bir yaşama dokunmak için, evlerinden 15.000 kilometrelik uzakta ki dünyanın en büyük nüfusuna sahip kentine yolculuğa çıkan iki macerasever genç. Hem yol hem bağış hem de olağanüstü bir güzellik ve iyilik barındıran belgesel kesinlikle izlenmeye değer.

Film süresi: 1 saat 30 dakika

8. El límite infinito

Jean Maggi, doğumdan kısa bir süre sonra yürüyemediği bir hastalığa yakalandı. O zamandan beri tek bir şey önerildi: “canlı olma” için her sınırı aşmak. Uyarlanmış bisikletiyle Himalayalar’daki en yüksek rotaya ulaştığında, gerçek bir dünya dönüm noktası oldu. Herkes için bir engel vardır ve bu belgesel tüm engelleri yok etmeye destek vericidir.

Film Süresi: 47 dakika

9. L’ASCENSION – TIRMANIŞ

Mütevazı bir aileden gelen Senegal asıllı Fransız genç bir adam, sevdiği kadını etkilemek için Everest’e tırmanmaya karar verir ve uzun bir yolculuğa koyulur. Macera dolu bir yol onu beklemektedir. Keyifli bir dağ filmidir.
Film süresi: 1 saat 45 dakika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir