Netflix hem kendi bünyesinde içerik üreten hem de dışarıdan içerik satın alan bir yayın akışı platformu. Bizlere sunduklarını size daha detaylı olarak açıklamak istiyorum. Artık televizyon kanallarında ki programlar ve sinema salonlarından daha fazla bu ve benzeri platformlarda vakit geçiyoruz. Eğlence, bilgi, tecrübe, korku, heyecan her türlü duyguyu ve içeriği seçebilecek fazlalığı gözlerimizin önüne getiren, bunu öneri olarak önümüze sunan, toplulumuzun top listelerini yayın akışının en başında gösteren; hem de bunu her noktadan ulaşabilecek hale getiren, bilgisayardan, telefondan, televizyonlarımızdan akışı takip edebildiğimiz milyonlarca kullanıcı olan streaming. Burada geçireceğimiz vakitte kaliteli içerikleri de aramakta, tüketimimize göre, zorlanabiliyoruz. Burada paylaştığım içerikler fikrimce en fayda alınan aynı zaman da eğlendiren yanında bilgilendiren içerikler. Bazısının izlenmesinin oldukça yüksek bazısının keşfinin de oldukça aşağıda olduğu açık. Burada sizlere bir mix yaptım ve en değerli netflix içeriklerini sundum. Gelin şimdi o içeriklerin adlarına, kapak fotoğraflarına ve harcayacağımız zamanlarına bakalım, bilgilenlim. İşte o 10 içerik;

The Minimalists Less ıs Now

2021 Yapım

1 Sezon 1 Bölüm 53 Dakika

Artçı: Everest ve Nepal Depremi

2022 Yapım.

1 Sezon 3 Bölüm.

Chernobyl 1986

2019 Yapım

1 Sezon 1 Bölüm 2 saat 16 dakika

The Platform

2019 Yapım

1 Sezon 1 Bölüm 1 saat 34 dakika

Biking Borders

2021 Yapım

1 Sezon 1 Bölüm 1saat 29 dakika

Green Book

2018 Yapım

1 Sezon 1 Bölüm 2 saat 9 dakika

Rüzgarı Dizginleyen Çocuk

2019 Yapım

1 Sezon 1 Bölüm 1saat 53 dakika

Rise of Empires OTTOMAN

2020 Yapım

2 Sezon 12 Bölüm Ort. 45 Dakika

14 Zirve

2021 Yapım

1 Sezon 1 Bölüm 1 saat 49 dakika

Gezegenimiz

2019 Yapım

1 Sezon 8 Bölüm

Akıntıya Kürek Çekmek ( The River Runner )

Hayatın mutluluğunu nehirler üzerinde bulan, idealist bir Kano Sporcusu’nun efsane yaşam öyküsünü anlatan gerçek bir hikaye. Başrol ismi Scott’un en büyük hayali Tibet’de bulunan Kailaş Dağı’nın etrafında ki 4 nehirde kürek çeken ilk insan olmak. Buraya ulaşmak için göstereceği zorlu çabanın içerisinde ki engellerden biri ‘tümör’. Farkındalık yaratan ve mücadele ruhunun asla kaybedilmemesi gerektiğine inandıran bu belgesel oldukça heyecan ve umut içeriyor. Savaşına tanık olmanız, kendi hikayenizi yaratacak ilham kaynağınızı sağlayabilir. O şimdi bunun için uğraşıyor. Sürükleyici hikaye Netflix’de mevcut. İyi seyirler.

Yapım Yılı: 2021

Film Süresi: 1 saat 25 dakika

The Cuba Libre Story (Küba’nın Özgürlük Hikayesi)

Film Yapım Yılı: 2015

Sezon 1 Bölüm 8 Ortalama 51 Dakika

Kıyamet Günü

26 Aralık 2004’de tarihin en ölümcül tsunami vakası Asya’nın Güneydoğu kıyısını vurur. 5 kişilik bir aile tatil için gittiği Tayland’da bu felakete yakalanır. Kıyamet Günü, binlerce insan ölen bu felakatten yaşanmış bir hikayeyi ele alır.

Film Süresi: 1 saat 53 dakika

Filler Aşkına

Film, Güney Hindistan’da iki çiftin öksüz bir filin yaralarını sarmasını ele alır. Filin iyileşmesi için ellerinden geleni tüm sevgileriyle yapmaları belgeseli izlerken insanda tüm canlılarda sevginin değerinin önemini kılıyor.

Film Süresi: 41 Dakika

Yapım Yılı: 2022

City of Joy ( Mutluluk Şehri)

Doğu Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde kurulan bir kadim şehrin hikayesidir City of Joy. Gerçek hikayeden uyarlanan bu belgesel Kongo’nun değerli madenlerine sahip olmak için saldırışa geçen ABD, İngiltere, Çin, AB ülkelerinin sadece madenlerle yetinmeyip kadınlara, çocuklara cinsel terörizm uygulamasının ardından Uzman Jinekolog ve Aktivist Dr. Denis Mukwege tarafından kurulmuştur. 2018 yılında Dr. Denis Mukwege Nobel Ödülü’ne layık görülmüştür. Mutluluk Şehri aynı zamanda bir okuldur ve hala senede 180 kadın mezun etmektedir. Mezun olan bu kadınlar “acıyı güce dönüştürerek” yeni hayatlarına başlarlar ve kendilerinden sonra gelecek nesiller için çalışırlar.

Mutluluk Şehri, belgeseli içerisinde en çok etkilendiğim karakter “Jane” oldu. Hayata karşı duruşunun güçlü yansımasından dolayı yaşamımın bir yerinde hep bulunacak, Jane benim için tanıdığım, çok önemli ilham veren insanlardan bir tanesi oldu.

Film Süresi: 1 Saat 16 Dakika

Yapım Yılı: 2018

ARNOLD

Belgesel, Arnold Schwarzenegger’in Vücut Geliştirme şampiyonluğundan, Hollywood aktörlüğüne ve Kaliforniya Valiliğine uzanan hayatını konu alıyor.Arnold Schwarzenegger Avusturya doğumlu bir Amerikan Vatandaşı aynı zamanda. Her zaman ileriyi hedef alan ve gerçekten oldukça başarılı bir hayat süren 75 yaşında ki Arnold Schwarzenegger’in belgeselden sonra ilham kaynağınız olması beklenen bir istek. Motivasyon verici bir hayatı izlemenizi tavsiye ederim. Keyifli seyirler.

Yapım Yılı: 2023

Sezon 1 / Bölüm 3 / Ort. Süre 60 Dakika

Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

Human (İnsan)

Farklı hayat hikayelerini konu alan bu belgesel aynı zamanda insan çeşitliliğinin de ne kadar derin olduğunu bize gösteriyor. Çok renkliliğimiz, çok güzel olduğumuzu birkez daha ruhuma yansıttı. İnsan varlıkta güzel, yaşamda biraz zordur lakin iyi ki vardır.

1 Sezon / 1 Bölüm / Ort. 2 saat 15 dakika

Yapım Yılı: 2015

Youtube ve çeşitli sitelerden izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir