Merhabalar sevgili dostlar, bu ara içerik olarak daha çok hem vakit değerlendirmemizi hem de vaktimize değer katmamıza etki olabilecek içeriklerden gitmeye çalışıyorum. Bu sefer ki içerik ise dizilerle alakalı. Diziler içerisinde farklı karakteri barındıran, karakter değişimleri olan, bize bazen çok uçuk bazen bize bir ayna tutan uzun soluklu sinema çekimleridir. Küçüklüğümüzden bu tarafa önce çizgi dizileri daha sonra ailemizin izlediği diziler ve büyüdükçe kişisel tercihimiz olan dizilerle beraber birçok dizi izlemişizdir. Dizilerin çekim uzunluğu veya bölüm sayıları hepimizi seçimlerimiz de etkilemiştir fakat bizi gerçekten bağlayan bir diziyle sabahın ufkunu görmek de bizi asla incitmemiştir. Burada ve buraya daha sonra ekleyeceğim diziler de hem benim hem de sizlerin iyi ve değerli vakit geçirebileceğimiz şekil de eklendi ve eklenmeye devam edicek. Sizlere sağlıklı günler, keyifli seyirler diliyorum.

Prison Break

Konu: İki kardeş olan Lincoln ve Michael’ın hayatı söz konusu dizide işlenmektedir. Lincoln işlemediği bir suçtan dolayı suçlanmaktadır. Lincoln başkanın kardeşini öldürmekle suçlanıyordur ve idam cezası ile karşı karşıyadır. Lincoln’un kardeşi Michael’ında hapse girmesi ile birlikte Lincoln’un yaşamı değişir. Lincoln, kardeşi ile birlikte hapishaneden kaçış planı yaparlar. Yapılan plan işe yaramazsa Lincoln suçsuz yere idam edilecektir.

Sezon: 5 / Bölüm: 92 Bölüm (2’si özel çekilmiştir.)

Behzat Ç.

Konu: Bir Ankara Polisiyesi

Sezon: 3 Bölüm 95

Sherlock

Sherlock Holmes bir Birleşik Krallık karakterdir. Olaylar genellikle 21. Yüzyılda geçmektedir. Günlük hayat içerisinde bir tesadüf ederi olarak Sherlock Holmes ile eskiden doktor ve asker olan John tanışırlar. Sherlock Holmes ile John, Sherlock’un Baker Sokağı’ndaki evinde birlikte yaşamaya ve ev arkadaşı olmaya başlarlar. Bu tanışmadan sonra, şehirde birtakım cinayetler olmaya başlar. Polis, bu cinayetlerin peşine düşer. Cinayeti işleyenleri bulmak için şehirde sıkı bir çalışma başlar. Polis, cinayeti işleyenlerin ortaya çıkması için sürdürülen araştırmalar esnasında Sherlock Holmes’ten yardım ister. Sherlock Holmes, polis teşkilatının kendisine yönelttiği bu yardım talebini geri çevirmez.

Sezon: 4 + 1 tanesi özel “2016” / Bölüm 12 + 3 özel

Narcos

Sezon 3. Bölüm 30

Yapım Yılı: 2015

Leyla ile Mecnun

Vikings

After Life

BoJack Horseman

Suskunlar

How i met your mother

Breaking Bad

O.Z

Hannibal

Game of Thrones

Rick and Morty

Lost

Peaky Blinders

Dark

Chernobly

Ninja Kaplumbağalar

The Walking Dead

La casa de Papel

Stranger Things

Black Mirror

Friends

Şahsiyet

SQUIT GAME

Sezon 1. Bölüm 9

Yapım Yılı: 2021

GİBİ

Evren’in Notu: Merhabalar dostlarım, liste içerisinden izlediğiniz ve izleyeceğiniz diziler hakkında ki görüşlerinizi film öncesi ve sonrası buraya yazmanız hem benim hem de diğer okuyucularımız için etkili olacaktır. Sizleri seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir